CHÂTEAU DE ROQUEFORT PETIT SALÉ

CHÂTEAU DE ROQUEFORT PETIT SALÉ

“Petit Salé” (trochu slané) je místní název hroznů odrůdy Clairette. Mají totiž malé bílé tečky a mírně slanou chuť.Toto bílé víno pochází z francouzského rodinného vinařství v Provance, jehož biodynamická metoda pěstování a výroby vína přináší zdravé produkty vysoké kvality odrážející svůj původ a obsahující energii a vášeň svého výrobce, Raimonda de Villeneuve Flayosc, vnímavého vinaře a degustátora, jehož rodiče žili svého času ve Vídni i v Praze.

Château de Roquefort se nachází v nadmořské výšce 1000 stop (304,8m.), což umožňuje pozdější sklizeň, jež vede k větší čerstvosti a vyšší fenolové zralosti, a proto jsou jejich vína komplexnější, než je obvyklé u provensálských vín. Impozantně krásné vinice, tradiční půdní kultura a metody výroby vytvářejí jemná, často vzácná vína s označením Côtes de Provence. 

Místo původu: Francie, Provence

Vinařství: CHÂTEAU DE ROQUEFORT

Označení:  Bouches-du-Rhône IGP

Barva: světlá

Odrůda: Clairette (bílé hrozny, datující se do 50.let minulého století, získává se z nich velmi dobré víno) s nádechem Vermentina

Vinice: Prostírá se na třech hektarech, severně až severozápadně, na kopcích v nadmořské výšce 380m. a díky tomu se sklízí až začátkem října. Vinice jsou dobře chráněny okolními útesy jako v amfiteátru a také proto, mají velmi zvláštní a jemné mikroklima.

Půda: jílovito-vápnitá a kamenitá 

Chuť: jemný profil (exotické citrusy a granátové jablko), živé na patře, velmi svěží, ovlivněné vápencem a křemelinou, pěkný minerální závěr

Vůně: květinová, ovocná a citrusová

Párování s jídlem: hodí se skvěle jako aperitiv, k syrovým i grilovaným rybám 

Doporučená teplota při podávání: 12/14°C

CENA: 440Kč (bez DPH: 364Kč)

Koupit

Share Our Work