VINAŘSTVÍ BODEGAS CORRAL

Španělské vinařství Bodegas Corral s historií sahající zpět do roku 1898 se nachází na okraji Navarrete, přímo na svatojakubské poutní stezce vedoucí do Santiaga de Compostela. Právě proto nese řada zdejších vín název Don Jacobo.

Navarrete se nachází na pomezí tří hlavních podoblastí regionu La Rioja – Baja, Alavesa a Alta –, díky čemuž může z každé jednotlivé oblasti čerpat to nejlepší a dávat vzniknout vyváženým a harmonickým vínům, která lze jen těžko překonat. Více než 100 let poté, co Saturnino Daroca založil vinařství, udržuje plamen rodinné tradice a řemeslné práce v jednom z mála autentických sklepů této oblasti jeho vnuk Florencio Corral. Neustále se tu dodržují původní postupy pěstování vinné révy a výroby vína. Tato rodinná atmosféra zasahuje všechny, kdo pro Bodegas Corral pracují, muže a ženy, kteří ovládají a milují své povolání a jsou hrdí na to, že vyrábějí vína, jejichž originalita, vlastnosti a kvalita by byly bez podobné oddanosti jen těžko dosažitelné.

I přesto, že zde pěstují i další odrůdy, jako Garnacha, Mazuelo, Graciano, Viura, nebo Malvasia, věnují zvláštní pozornost hroznům odrůdy Tempranillo, neboť je to nepochybně nejlepší odrůda oblasti La Rioja.

CHARAKTERISTIKA VINOHRADU
Vinice se rozkládají na území obce Entrena a uplatňují se na nich ekologické vinohradnické postupy šetrné k přírodě. Půda je jílovitá a kamenitá, se štěrkovými plochami. Soudí se, že odrůda Tempranillo pochází odtud, z oblasti Rioja, a je nejcharakterističtější odrůdou tohoto chráněného označení původu (IGT). Réva se pěstuje v průměrné nadmořské výšce 500 metrů. Klima je pevninské a středomořské.
VINAŘSKÁ PODOBLAST: Rioja Alta