TĚSTOVINY S FENYKLEM, HRÁŠKEM, BROKOLICÍ A RICOTTOU

Fenykl bych přirovnala ke koriandru. Buď ho máte rádi nebo ho nesnesete. Tahle zvláštní rostlina s trochu exotickou chutí a hromadou příznivých zdravotních účinků si hledala cestu do mé kuchyně poměrně dlouho. A jak to tak bývá, teď se jí nemůžu nabažit. Asi jako do nedávna růžičkové kapusty. Snad budete alespoň někteří z vás se mnou sdílet mé nadšení a třeba nějaký recept s fenyklem, který vám sem dám, vyzkoušíte.

INGREDIENCE:

1 BULVA FENYKLU
1 HLÁVKA BROKOLICE
200 G HRÁŠKU
2 RICOTTY (1 ricotta pro 2 osoby)
KŮRA Z 1 BIO CITRÓNU
2-3 STROUŽKY ČESNEKU
OLIVOVÝ OLEJ, SŮL, TYMIÁN
CELOZRNNÉ TĚSTOVINY

POSTUP:

Odeberte z fenyklu nať a schovejte si ji na později. Očištěný fenykl povařte 10 minut v osolené vodě. Poté ho rozkrájejte na tenčí podlouhlé plátky a brokolici rozeberte na drobné růžičky. Přemístěte do pekáčku vymazaného olivovým olejem, pokapejte ještě olejem a osolte. Důležité je, aby zelenina byla rozprostřená pouze v jedné vrstvě. Pokud se vám nevejde do pekáčku, dejte ji raději na plech. Doprostřed posaďte jednu nebo dvě ricotty a dejte péct do trouby na 180 °C na přibližně 25 minut, dokud nezačne zelenina zlátnout. Mezitím krátce povařte hrášek, nastrouhejte citrónovou kůru, prolisujte česnek a dejte vařit těstoviny, které máte rádi.

Po vyndání pečené zeleniny z trouby, odeberte pár růžiček brokolice, trochu fenyklu a dvě lžíce hrášku a dejte vše do mixovací nádoby. Přidejte 1/3 ricotty, česnek, citrónovou kůru, sůl a dvě lžíce olivového oleje. Vše rozmixujte do hladké pasty.

V hrnci promíchejte okapané těstoviny se vzniklým pestem a přemístěte na talíř. Dozdobte zbývající zeleninou, čerstvou natí fenyklu, tymiánem a upečenou ricottou.