FELSER BERG VELTLINER 2011

Felser Berg Grüner Veltliner Reserve 2011 je autentické suché bílé víno bohaté svěží chuti, velmi ovlivněné charakterem půdy a klimatickými podmínkami. Je ručně sklízené, nejzralejší celé hrozny šest hodin macerují na slupkách a pak se jemně lisují v pneumatickém lisu, fermentace probíhá v dřevěných kádích pomocí původních kvasinek, zraje 11 měsíců v dubových sudech na jemných kalech a pak se přetáčí do ocelových tanků, aby se provzdušnilo. Rok 2011 byl plný slunce a občasných dešťů což velmi vyhovovalo potřebám vinné révy, dobré světlo a teplo podporovalo rozvoj hroznů a důvěru v dobrou sklizeň. Byl to rok špičkové kvality a vytvořil silné a vyvážené víno.

Místo původu: Dolní Rakousko, Wagram, Fels am Wagram
Vinařství: Weingut Wimmer-Czerny
Biodynamický certifikát: farma Demeter č.358
Označení: Cru Felser Berg
Barva: světle zelená až zelenožlutá
Odrůda: 100% Grüner Veltliner (zelenožluté hrozny pocházející z Dolního Rakouska, vzniklé samovolným křížením odrůd Traminer a St. Georgen) 
Vinice: 100% organická malá vinice s průměrným věkem 25 let a s rozlohou půl hektaru, obdělávaná podle ekologických a biodynamických kritérií, sklízí se ručně na konci října
Půda: až 20 metrů hluboká, velmi úrodná sprašová půda (spraš je úlomkovitá usazená hornina navátá větrem, skládá se z křemenného materiálu s hojnou jílovkou a též i vápnitou příměsí) 
Chuť: sametově plná, silná a zároveň osvěžující, ovocná a kořeněná, minerální s velmi pěknou kyselinkou, suchý a dlouhotrvající závěr
Vůně: výrazná vůně koření a zralého exotického ovoce
Párování s jídlem: hodí se k předkrmům, rybám, těstovinám, masům i sýrům
Doporučená teplota při podávání: 10-12°C