BROWNIES PODLE ELLY WOODWARD

Sice je jaro už tak trochu ve vzduchu, ale ještě pořád je dost zima na to, aby přišla chuť na hutné a syté dezerty jako je třeba brownies. Pokud jste také milovníci čokoládových dezertů a oddáváte se jim častěji, než byste si přáli, tak mám pro vás skvělý typ. Brownies od slavné blogerky Elly Woodward s názvem „Deliciously Ella“ je nejen bez cukru, ale i bez mouky, takže si můžete bez výčitek dopřávat dle libosti. Já ho pekla s malou obměnou originálního receptu již po několikáté a je to příjemná změna oproti klasice plné cukru. Tak vyzkoušejte a mlsejte se mnou o trochu zdravěji J

INGREDIENCE:

2 STŘEDNĚ VELKÉ BATÁTY (600 G)

14 VYPECKOVANÝCH DATLÍ MEDJOOL

100 G MLETÝCH PEKANOVÝCH OŘECHŮ

100 G RÝŽOVÉ NEBO POJANKOVÉ MOUKY

4 LŽÍCE NEPRAŽENÉHO KAKAA (nebo normálního)

6 LŽIC JAVOROVÉHO SIRUPU

ŠPETKA SOLI

POSTUP:

Troubu si předehřejte na 180°C. Oloupejte batáty a nakrájejte je na kousky.  Vložte batáty do napařovacího hrnce a až úplně změknou, tak je vyndejte. Přendejte je do mixéru, přidejte k nim vypeckované datle a mixujte, dokud nevznikne jemná krémová směs. Přidejte pekanové ořechy, mouku, kakao, javorový sirup a sůl a vše pořádně promíchejte.

Nalijte těsto do pekáčku vyloženého pečícím papírem a pečte přibližně 25 minut. Zda je brownies hotové můžete vyzkoušet zapíchnutím špejle. Pokud ji vytáhnete čistou, neolepenou, je brownies hotové. Vyndejte pekáč z trouby a ozdobte povrch brownies zkaramelizovanými pekanovými ořechy. Nechte 10 minut vychladnout a poté nakrájejte.